Головна » Статті » Юридична консультація » Транспорт

Вагони для перевезення інвалідів

Спеціальні вагони обладнані підйомниками, за допомогою якого пасажир не покидаючи інвалідної коляски, може потрапити всередину як високої, так низької платформи. Двомісне купе, призначене для людини з обмеженими фізичними можливостями та супроводжуючого, ширше стандартного та обладнане усілякими допоміжними засобами для покрашення зручності пасажира. Спальна полиця трансформується в будь-яке зручне положення.












У 2007 році залізниці України прийняли і виконали понад 150 замовлень на перевезення інвалідів у спеціальних вагонах. Такі замовлення можна зробити за спеціальними телефонами на кожній залізниці (перелік телефонів див. нижче).

Придбання спеціальних вагонів - це не єдиний захід, що організовується залізницями України для людей, що мають проблеми зі здоров’ям. Станом на грудень 2007 року на всіх шести залізницях України забезпечено доступ осіб з особливими фізичними потребами до будівель управлінь. Крім цього, пандусами обладнано вокзальні комплекси та пасажирські платформи Львівської та Південної залізниць. На Придніпровській і Донецькій залізницях тривають роботи щодо облаштування пандусами виїздів на платформи на станціях Дебальцеве, Яснувата, Донецьк, Луганськ, Макіївка, Артемівськ. 

Спеціальні кабіни в туалетах, вільний проїзд інвалідних візків забезпечено на станціях Одеської, Придніпровської, Донецької і Львівської залізниць. Відповідні роботи ведуться на станціях Куп’янськ-Вузловий Придніпровської залізниці. Також на вокзальних комплексах Львівської, Придніпровської, Одеської та Південної залізниць встановили телефони-автомати на рівні, зручному для осіб на візках.

На Одеській залізниці на всіх вокзалах другого класу встановлено інформаційні та технологічні засоби для людей з особливими потребами. Ті ж роботи виконано на сімох станціях Донецької залізниці і на п’яти вокзальних комплексах Південно-Західної залізниці. 

Планом заходів щодо створення сприятливих умов життєдіяльності осіб із обмеженими фізичними можливостями на 2005-2010 рр. передбачено забезпечення безперешкодного доступу до адміністративних будівель залізниць, дирекцій, кас та залів очікування на вокзалах, обладнати пандусами переїзди через залізничні колії, встановлення інформаційних та технологічних засобів (піктограм, інформаційних щитів), встановлення на вокзалах телефонів-автоматів на рівні, зручному для інвалідів на візках, а також подолання багатьох інших бар’єрів для осіб з особливими потребами. Укрзалізниця також вважає за доцільне обладнати вокзальні комплекси спеціальними ліфтами для зручного пересування людей з особливими потребами. 

У свою чергу Укрзалізниця звертає увагу на те, що такі важливі соціальні програми, як створення сприятливих умов життєдіяльності осіб з обмеженою фізичною можливістю на транспорті потребують підтримки держави. Упродовж багатьох років залізнична галузь не отримує державної підтримки в питаннях виділення бюджетних коштів на оновлення рухомого складу для перевезення пасажирів та інше, що передбачено статтями 9,10 Закону України "Про залізничний транспорт”.

Довідково: у січні-жовтні 2007 року залізничним транспортом перевезено близько 9 млн. ветеранів війни та інвалідів у прямому, місцевому та приміському сполученні, також послугами залізниці скористалися майже 123 тис. дітей-інвалідів з дитинства. 

Піклуючись про людей з особливими потребами та ветеранів, Укрзалізниця подовжила на 2008 рік благодійну програму щодо безкоштовного надання у поїздах постільної білизни і чаю інвалідам, учасникам війни і бойових дій за умов проїзду за безкоштовними і пільговими проїзними документами.

У 2008 році львівські залізничники 155 разів використовували спеціально обладнані вагони для людей з обмеженими фізичними можливостями. Для виконання усіх заявок інвалідів у 2008 році Львівська магістраль поповнила свій парк ще двома одиницями такого рухомого складу і тепер має три спеціально обладнані вагони, - повідомили ZAXID.NET в прес-центрі ДТГО "Львівська залізниця".

ЛЬВІВСЬКА ЗАЛІЗНИЦЯ
79000 м. ЛЬВІВ, вул. Гоголя,1  

Тел.Код міжміського зв'язку: 8-032-ХХХ-ХХ-ХХ
приймальна начальника залізниці: 297-10-28
приймальна начальника вантажної служби: 297-13-38
приймальна начальника пасажирської служби: 226-44-05
служба перевезень: 226-44-80
інспекція при начальнику залізниці: 226-44-09

факс : +38(032)
приймальна начальника залізниці: 297-10-12
служба зовнішніх зв'язків: 297-10-13
приймальна заступника начальника залізниці: 297-10-41
приймальна начальника пасажирської служби: 226-44-05

За спостереженнями залізничників, особлива потреба у таких вагонах з’являється у період літніх відпусток, а найпопулярнішим напрямком є Львів-Сімферополь. Вагони для людей з обмеженими фізичними можливостями обслуговуються у вагонних депо Львова та Ковеля, а замовити їх можуть самі інваліди чи їхні родичі, написавши відповідну заяву. 


У 2009 році Львівська залізниця планує продовжити роботу у напрямку забезпечення інвалідів спеціалізованими вагонами та здійснюватиме заходи для забезпечення безперешкодного доступу та обслуговування пасажирів з особливими потребами як у поїздах, так і на вокзалах. 

Також У межах програми щодо забезпечення безперешкодного доступу та обслуговування пасажирів з особливими потребами на вокзалах Львівської залізниці у 2008 році здійснено низку планових заходів. Зокрема залізничники поповнили медичні пункти вокзалів обласних центрів інвалідними візками (по два візки на вокзалах Львова, Івано-Франківська, Чернівців, Тернополя, Ужгорода та один у Рівному), а також придбали три салонні інвалідні візки, які призначені для пересування пасажирів всередині вагонів. 

Разом з тим, протягом 2008 року залізничники працювали над модернізацією пасажирського ліфта на вокзалі станції Львів для підняття інвалідів у візках з привокзальної площі на перший перон, обладнанням та нанесенням спеціальної розмітки про місця для автомобілів інвалідів на автостоянках, облаштуванням похилих з’їздів у місцях перетину тротуарів, спеціальних кабінок у туалетах, усуненням порогів та ін. Продовжується активна робота з облаштування пандусів на усіх зупиночних пунктах. 

Для орієнтації людей з вадами зору на розі стіни "тунель-сходи" Львівського вокзалу на висоті 150 см розміщено рельєфні зображення нумерації відповідних перонів. 

На усіх вокзалах, вузлових станціях, станціях та зупиночних пунктах, де проводиться посадка-висадка пасажирів, працюють робочі групи з надання допомоги особам з обмеженими фізичними можливостями. До складу цих груп входять чергові помічники начальника вокзалу, працівники медпунктів, старші чергові квиткові касири, носії, начальники поїздів, провідники вагонів та інші працівники пасажирського господарства. 

На 2009 рік львівські залізничники запланували здійснити ще чимало заходів для підвищення рівня комфорту для людей з особливими потребами. Переобладнання та облаштування пандусів, похилих з’їздів, туалетів, ліфтів та дверей проводитимуться на вокзалах станцій Рахів, Червоноград, Сокаль, Любінь Великий, Івано-Франківськ, Чернівці, Ужгород, Свалява, Чоп, Виноградів, Лавочне та ін. Перони продовжуватимуть облаштовувати обмежувальними смугами для безпечного пересування людей з вадами зору, а на підлозі вокзалів з’являться спеціальні контрастні позначення.

Телефони для замовлення спеціальних вагонів:

Львівська залізниця: 8(032)226-46-43; (для волинян)
Південно-Західна залізниця: 8(044)465-46-87;
Південна залізниця: 8(057)724-46-43;
Донецька залізниця: 8(062)319-46-43;
Одеська залізниця: 8(048)727-46-43;
Придніпровська залізниця: 8(0562)33-04-78.

За матеріалами статті: 

http://www.kmu.gov.ua/control/publish/article?art_id=99726689
Категорія: Транспорт | Додав: volk (29.11.2009)
Переглядів: 3342 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Інформаційний блок
Наша адреса
ВОЛИНСЬКА ОБЛ. ЛУЦЬК
Вул. Декабристів 23




+380955885064 invavolyn@rambler.ru
На карті
sample map