Головна » Файли » Реабілітація » Реабілітаційні центри

«Група активної реабілітації» - статут
[ Викачати з сервера (20.7 Kb) · Скачати дистанційно () ] 29.11.2009, 15:15
ЗАРЕЄСТРОВАНО  
Міністерство Юстиції України

"___”___________2005р.

ЗАТВЕРДЖЕНО
Установчими зборами
Протокол від „___” _____ 200_ року №1

Голова установчих зборів

Всеукраїнської громадської організації

інвалідів „Група активної реабілітації”

____________________ О.Б.Федорович 


СТАТУТ

ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ ГРОМАДСЬКОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ ІНВАЛІДІВ

«ГРУПА АКТИВНОЇ РЕАБІЛІТАЦІЇ»


м.Київ - 2007 рік
1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ 

1.1. Всеукраїнська громадська організація інвалідів "Група активної реабілітації” (надалі - Організація) - це громадська організація інвалідів, створена на засадах добровільності, гуманності, гласності, спільності інтересів і рівності прав її членів, покликана здійснювати заходи по сприянню активній реабілітації людей з ураженнями хребта та спинного мозку, які користуються інвалідним візком, що виражається у задоволенні та захисті законних соціальних та професійних інтересів членів Організації.

Активна реабілітація – це поєднання спеціальних знань і навичок, які дозволяють особам, які користуються інвалідним візком вести самостійне (незалежне від оточуючих), соціально-наповнене життя, відповідно до власних фізичних кондицій.

1.2. Організація є неприбутковою організацією, що будує свою діяльність на підставі Закону України "Про об’єднання громадян”, Конституції України, чинного законодавства України і цього Статуту.

1.3. Організація співпрацює з іншими фізичними та юридичними особами як в Україні, так і за її межами, які сприяють виконанню мети і завдань Організації.

1.4. Свою роботу Організація будує на основі ініціативи та діяльності своїх членів.

1.5. Організація діє на всій території України.

1.6. Організація є юридичною особою з моменту державної реєстрації, має самостійний баланс, розрахунковий та інші рахунки (в т.ч. валютний), круглу печатку, штампи і бланки зі своїм найменуванням, емблему та інші реквізити, затверджені та зареєстровані в установленому законом порядку.

1.7. Організація має право від свого імені укладати угоди, набувати майнові та особисті немайнові права і нести обов’язки, бути позивачем та відповідачем в суді, господарському, адміністративному, третейському суді.

1.8. Організація здійснює бухгалтерський облік та звітність у встановленому чинним законодавством порядку.

1.9.Повна назва: Всеукраїнська громадська організація інвалідів "Група активної реабілітації".

1.10. Скорочена назва: ВГОІ „Група активної реабілітації”

1.11. Юридична адреса Організації: 03140, Київ, вул. Вільямса, 11, корпус 1, кв. 80. 

2. МЕТА ТА ЗАВДАННЯ ОРГАНІЗАЦІЇ

2.1. Метою створення та діяльності Організації є інтеграція інвалідів у суспільство шляхом проведення їх активної фізичної та соціальної реабілітації, пропаганда і впровадження здорового, незалежного способу життя. 

2.2. Поставлена мета реалізується через вирішення наступних завдань:
1) Облік та реєстрація осіб з ураженням хребта та спинного мозку, що користуються інвалідним візком.
2) Проведення таборів активної реабілітації різних видів для осіб з ураженням хребта та спинного мозку, що користуються інвалідним візком.
3) Пропаганда здорового, незалежного від сторонньої допомоги способу життя у ранньому періоді лікування інвалідів через відвідування лікарень, реабілітаційних закладів та за місцем проживання, з метою надання необхідної інформації про проблеми, які виникають внаслідок інвалідності та шляхи їх вирішення.
4) Привернення уваги громадськості до проблем інвалідів.
5) Проведення тематичних конференцій, виставок, круглих столів із залученням представників владних структур, юридичних і фізичних осіб, ЗМІ.
6) Проведення семінарів та лекцій на теми, які стосуються усіх аспектів фізичної та соціальної реабілітації інвалідів.
7) Підготовка та розповсюдження тематично – інформаційних матеріалів з питань, які пов`язані з проблемами інвалідів.
8) Проведення фізкультурно-оздоровчих заходів для людей з ураженням хребта та спинного мозку, що користуються інвалідним візком

3. ПРАВА ТА ГОСПОДАРСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ ОРГАНІЗАЦІЇ

3.1. Для реалізації основних цілей та завдань, закріплених у даному Статуті, Організація користується правами та виконує обов’язки, пов’язані з її діяльністю у відповідності до чинного законодавства.

3.2.Організація відповідає по своїх зобов’язаннях належним їй майном, на яке згідно чинного законодавства може бути звернено стягнення.

3.3. У відповідності до своїх статутних завдань та в порядку, передбаченому чинним законодавством, Організація має право:
• представляти та захищати свої права та охоронювані законом інтереси, права та охоронювані законом інтереси своїх членів; 
• з метою виконання статутних завдань і цілей здійснювати необхідну господарську діяльність, в тому числі шляхом створення підприємств, госпрозрахункових установ і організацій із статусом юридичної особи;
• порушувати клопотання перед державними та іншими установами та органами про надання допомоги Організації для вирішення статутних завдань;
• здійснювати міжнародну діяльність, не заборонену законодавством, з юридичними та фізичними особами з метою вирішення статутних завдань;
• встановлювати і розвивати ділові, гуманітарні зв’язки з представниками України і партнерами за кордоном для вирішення статутних цілей;
• розповсюджувати інформацію і пропагувати свої ідеї та цілі;
• засновувати засоби масової інформації;
• витрачати кошти на представницькі цілі;

4. ЧЛЕНСТВО В ОРГАНІЗАЦІЇ

4.1. Членство в Організації є добровільним, може бути як індивідуальним так і колективним.

4.2. Підставою для прийому в члени Організації є заява та сплата вступних внесків, крім того, для колективного члена потрібне рішення керівного органу про вступ до Організації.

4.3. Індивідуальними членами Організації можуть бути громадяни України та іноземні громадяни, яким виповнилось 18 років, які підтримують мету і завдання Організації та визнають цей Статут.

4.4. До складу Організації можуть входити колективні члени, а саме юридичні особи, які допомагають Організації, підтримують мету і завдання Організації та визнають цей Статут. Юридичні особи для вступу в Організацію додатково надають:
• копію статуту; 
• копію Свідоцтва про державну реєстрацію; 
• витяг з протоколу про прийняття рішення щодо вступу до Організації та делегування свого представника для представництва у Організації.

4.5. Прийом індивідуальних та колективних членів провадиться Загальними Зборами Організації із занесенням у книгу реєстру.

4.6. Колективні члени Організації зберігають повну організаційну, фінансову та господарську самостійність, повноваження та представницькі функції, визначені їхнім Статутом, права юридичних осіб

4.7. Членство в Організації не виключає можливості членства в інших об’єднаннях громадян, окрім тих, мета та завдання діяльності яких суперечать зазначеному Статуту Організації

4.8. Члени Організації мають право:
• брати участь у громадській діяльності організації, обирати та бути обраними на керівні посади Організації; 
• вносити пропозиції до Організації, пов’язані з її діяльністю;
• одержувати інформацію про діяльність Організації, включаючи інформацію про рішення прийняті органом управління Організації;
• вільно виходити з Організації.

4.9 Члени Організації зобов’язані:
• дотримуватись Статуту Організації;
• брати активну участь у діяльності Організації;

4.10. Члени Організації можуть бути виключені за порушення Статуту, невиконання обов’язків, та інші дії, що негативно позначаються на діяльності Організації.

4.11. Рішення про виключення з членів Організації приймається Загальними Зборами у складі не менше, як 50% +1 голос членів Організації.

5. КОШТИ ТА МАЙНО ОРГАНІЗАЦІЇ

5.1. Майно Організації складається з:
• вступних та членських внесків членів Організації (сума яких визначається та змінюється Загальними Зборами);
• добровільних внесків та пожертвувань юридичних та фізичних осіб;
• коштів, пожертвуваних, успадкованих, отриманих у вигляді благодійної допомоги та подарованих Організації;
• коштів від теле-, радіомарафонів, аукціонів, лотерей та інших заходів, що не суперечить чинному законодавству;
• з майна, устаткування, будівель, транспортних засобів, споруд, переданих Організації фізичними та юридичними особами.
- доходів підприємств заснованих Організацією, інших джерел не заборонених чинним законодавством.
5.2. Кошти Організації використовуються на:
- адміністративно-господарські потреби Організації;
- фінансування заходів Організації, які проводяться відповідно до цілей її діяльності;
- оренду та придбання необхідного майна;
- оплату праці штатних та тимчасово залучених працівників;
- інші витрати не заборонені діючим законодавством та потребами Організації;
5.3. Майно та кошти Організації є власністю організації і не можуть використовуватись на не статутну діяльність.

5.4. Штатний розклад та бюджет розробляються Правлінням Організації та затверджуються Загальними Зборами.

6. КЕРІВНІ ОРГАНИ ОРГАНІЗАЦІЇ

6.1. Управління діяльністю Організації здійснюють:
• Вищий орган організації - загальні збори;
• Правління;
• Ревізійна комісія;
• Виконавчий директор.
6.2. Найвищим органом управління Організації є Загальні збори членів організації, які скликаються не менше, як один раз на рік, або на вимогу ревізійної комісії, 10% членів організації чи за ініціативою простої більшості членів Правління, яке визначає порядок денний, час, місце проведення зборів.
Правління Організації зобов'язане протягом 20 днів з моменту отримання письмової вимоги прийняти рішення про скликання позачергових зборів. Інформація про проведення Загальних зборів членів Організації розміщується на дошці об’яв за місцезнаходженням Організації та її осередків.

6.3. В загальних зборах мають право брати участь усі члени Організації.

6.4. Члени Організації, які беруть участь у загальних зборах реєструються в реєстрі учасників зборів. Реєстр учасників та протокол зборів ведеться секретарем та підписується головою та секретарем зборів. Загальні збори вважаються правомочними, коли на них присутні більше ніж 50 % членів Організації.

6.5. До компетенції Вищого органу управління Організації належать:
• визначення основних напрямків діяльності організації, затвердження її планів і звітів про їх виконання;
• затвердження Статуту та внесення до нього змін і доповнень;
• призначення та відкликання Голови Правління Організації;
• затвердження персонального складу Правління;
• обрання та відкликання членів Ревізійної комісії Організації;
• визначення умов оплати праці членам Правління та Ревізійної комісії;
• прийняття рішення про створення юридичних осіб, необхідних для виконання статутних цілей, їх реорганізацію та ліквідацію, затвердження їх статутів;
• затвердження річних результатів діяльності організації;
• затвердження правил процедури, регламенту Загальних зборів Організації;
• прийняття рішення про припинення діяльності Організації; призначення ліквідаційної комісії, затвердження ліквідаційного балансу;
• прийняття рішення про створення місцевого осередку та затвердження положення про них;
• призначення керівників осередків.
 До компетенції Загальних зборів відносяться й інші питання діяльності Організації, передбачені цим Статутом.

6.6. 3агальні збори вправі передати частину своїх повноважень іншому органу управління Організації, що фіксується в протоколі зборів.

6.7. Рішення Загальних зборів приймається простою більшістю присутніх на зборах, відкритим голосуванням.
Зміни та доповнення до Статуту приймаються на Загальних зборах членів Організації двома третинами присутніх відкритим голосуванням.
6.8. Виконавчим органом Організації, який здійснює керівництво її поточною діяльністю, є Правління.

6.9. Правління складається з 7 членів. Засідання Правління правомочне приймати рішення, коли на ньому присутні не менше 5 осіб. До складу Правління входять Голова та члени Правління.

6.10. Персональний склад Правління обирається Загальними зборами терміном на 1 рік.

6.11. Правління підзвітне у своїй діяльності Загальним зборам Організації.
6.12. Члени Правління є посадовими особами організації, які перебувають з Організацією у трудових відносинах.
Розмір винагороди за виконання обов'язків члена Правління визначається бюджетом.

6.13. У випадку вибуття члена Правління в період між загальними зборами Голова Правління призначає виконуючого обов`язки відсутнього члена Правління, кандидатура якого підлягає затвердженню черговими Загальними зборами.

6.14. У випадку вибуття Голови Правління в період між Загальними зборами Правління з числа членів Правління обирає виконуючого обов`язки Голови Правління до чергових Загальних зборів.

6.15. Правління Організації:
• здійснює виконання рішень Загальних зборів та вимог цього статуту;
• веде прийом членів Організації та їх облік;
• визначає організаційну структуру виконавчих органів Організації;
• розробляє штатний розклад, умови праці та правила внутрішнього трудового розпорядку осіб, що перебувають з організацією в трудових відносинах, інші локальні акти діяльності організації та створених за її участю юридичних осіб;
• здійснює контроль за діяльністю створених за її участю підприємств та організацій, призначає їх керівників та визначає їх посадові оклади;
• призначає та звільняє виконавчого директора, який займається адміністративно-господарськими питаннями, та визнає його повноваження.

6.16. До компетенції Правління належать всі питання діяльності організації, крім тих , що згідно з цим Статутом віднесені виключно до компетенції вищого органу.

6.17. Голова Правління керує роботою Правління. Обирається простою більшістю голосів Загальними зборами. Голова Правління вправі без доручення здійснювати дії від імені організації, який уповноважений керувати поточними справами організації, виконувати рішення Загальних зборів, представляти Організацію в її стосунках з іншими фізичними та юридичними особами, вести переговори та укладати угоди від імені Організації, укладати трудові договори з найманими працівниками Організації та посадовими особами створених нею підприємств, організовувати ведення протоколів зборів засідань Правління.

6.18. У випадку відсутності Голови Правління, його повноваження виконує без доручення заступник Голови Правління, або за дорученням - член Правління.

6.19. Засідання Правління проводяться не рідше одного разу на квартал і вважаються чинними, якщо на них присутні не менше п’яти його членів. Рішення Правління приймаються більшістю голосів. У разі розподілу голосів порівну голос Голови є вирішальним.
Засідання Правління можуть скликатися на вимогу:
- Голови Правління;
- 2-х членів Правління;
- Ревізійної комісії.

6.20. Засідання Правління оформляються протоколами, які зберігаються у секретаря.

6.21. На підставі рішень, прийнятих Загальними зборами та Правлінням, Голова Правління видає накази та інші розпорядчі документи щодо діяльності організації.

6.22. Виконавчий директор призначається Правлінням Організації.
До компетенції виконавчого директора відносяться адміністративно-господарські питання. 

6.23. Для контролю за фінансовою діяльністю організації Загальні збори обирають Ревізійну комісію у складі трьох осіб на один рік, яка подає звіт про свою роботу на річних Зборах Організації.

7. ОСЕРЕДКИ ОРГАНІЗАЦІЇ

7.1. Організація в порядку передбаченим цим Статутом створює осередки.
7.2. Осередки Організації не є юридичними особами. Осередки діють на підставі положення.
7.3. Місцеві осередки не підлягають реєстрації у відповідності до частини 6 статті 14 Закону України „Про об’єднання громадян”, якщо інше не буде передбачене законодавством України.
7.4. Діяльність Організації може бути припинена:
- шляхом його реорганізації або ліквідації.
- в інших випадках, передбачених чинним законодавством України.

8. ПОРЯДОК РЕОРГАНІЗАЦІЇ І ПРИПИНЕННЯ ДІЯЛЬНОСТІ ОРГАНІЗАЦІЇ. 

8.1. Реорганізація проводиться за рішенням 2/3 членів Загальних зборів. У випадку реорганізації усі права та обов'язки переходять до його правонаступників.
8.2. Ліквідація Організації здійснюється за рішенням Загальних зборів, або за рішенням суду.
8.3. Орган, що призначив ліквідацію, створює ліквідаційну комісію або призначає ліквідатора.
8.4. Ліквідаційна комісія оцінює наявне майно, виявляє кредиторів і розраховується з ними, складає ліквідаційний баланс і подає його органу, що її призначив.
8.5. Кошти та інше майно Організації в разі її ліквідації, не можуть перерозподілятись між його членами, а використовуються для виконання статутних завдань чи на благодійні цілі. У випадках, передбачених законодавчими актами, за рішенням суду спрямовується в дохід держави.
8.6. Держава, її органи та організації, а також члени Організації не несуть відповідальності по зобов’язаннях Організації, як і Організація не несе відповідальності по зобов’язаннях держави та членів Організації.

9. ПОРЯДОК ВНЕСЕННЯ ЗМІН ТА ДОПОВНЕНЬ ДО СТАТУТУ ОРГАНІЗАЦІЇ

9.1. Зміни та доповнення до Статуту вносяться рішенням Загальних зборів, якщо за них проголосувало не менше 2/3 присутніх членів Організації.
9.2. Про зміни, що сталися в статутних документах, Організація повідомляє органи реєстрації в порядку та спосіб передбачені чинним законодавством..  

10. МІЖНАРОДНА ДІЯЛЬНІСТЬ ОРГАНІЗАЦІЇ

10.1. Організація здійснює міжнародну діяльність відповідно до міжнародного та чинного законодавства України, зокрема Загальної Декларації прав людини, Стандартних правил ООН забезпечення рівних можливостей для інвалідів.
10.2. Організація може здійснювати або вступати в міжнародні спілки та організації, утворювати міжнародні спілки та закордонні представництва Організації, виступати партнером у здійсненні міжнародних програм, підтримувати прямі міжнародні контакти і зв'язки, укладати відповідні угоди, а також брати участь у здійсненні інших заходів на користь Організації, що не суперечить міжнародним зобов'язанням України


Категорія: Реабілітаційні центри | Додав: volk
Переглядів: 2265 | Завантажень: 383 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Інформаційний блок
Наша адреса
ВОЛИНСЬКА ОБЛ. ЛУЦЬК
Вул. Декабристів 23




+380955885064 invavolyn@rambler.ru
На карті
sample map