Головна » Файли » Освіта » Навчальні заклади

Правила прийому до Всеукраїнського Центру Професійної Реабілітації Інвалідів
[ Викачати з сервера (12.5 Kb) · Скачати дистанційно () ] 29.11.2009, 15:11


Всеукраїнський центр професійної реабілітації інвалідів (далі – Центр) є державною соціальною установою Міністерства праці та соціальної політики України, що здійснює професійну реабілітацію за робітничими професіями:
***

- Оператор комп’ютерного набору 4 категорії. Курс навчання – 5 місяців (630 акад.год.). Кваліфікаційні вимоги: повна загальна середня освіта. 

- Секретар керівника (організації, підприємства, установи). Курс навчання – 5 місяців (622 акад.год.). Кваліфікаційні вимоги: повна загальна середня освіта. 

- Соціальний робітник. Курс навчання – 10 місяців (1270 акад. год.). Кваліфікаційні вимоги: повна загальна середня освіта.  

- Вишивальниця 3 розряду. Курс навчання – 10 місяців (1270 акад. год.). Кваліфікаційні вимоги: базова або повна загальна середня освіта.

- Швачка 3 розряду. Курс навчання - 10 місяців (1270 акад. год.). Кваліфікаційні вимоги: базова або повна загальна середня освіта. 

- Бджоляр 3 розряду. Курс навчання – 5 місяців (630 акад. год.). Кваліфікаційні вимоги: базова або повна загальна середня освіта.

- Перукар (перукар-модельєр). Курс навчання – 5 місяців (630 акад. год.). Кваліфікаційні вимоги: базова або повна загальна середня освіта.

- Слюсар з ремонту автомобілів 1-2 розряду. Курс навчання – 5 місяців (630 акад. год.). Кваліфікаційні вимоги: базова або повна загальна середня

- Взуттьовик з ремонту взуття 2 розряду. Курс навчання – 3,5 місяці (454 акад. год.). Кваліфікаційні вимоги: базова або повна загальна середня освіта. 

- Обліковець з реєстрації бухгалтерських даних. Курс навчання – 5 місяців (630 акад. год.). Кваліфікаційні вимоги: повна загальна середня освіта.

- Касир (в банку). Курс навчання – 10 місяців (1305 акад. год.). Кваліфікаційні вимоги: повна загальна середня освіта.


1. Загальні положення

1.1 Навчання в Центрі здійснюється за академічними годинами при 30-годинному тижневому навантаженні.
1.2.Правила професійного відбору та направлення інвалідів до Центру розроблені у відповідності до Законів України „Про реабілітацію інвалідів”, „Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні”, „Про соціальні послуги”, постанов Кабінету Міністрів України, наказів Міністерства праці та соціальної політики України та чинного законодавства. 
1.3. Громадяни України з інвалідністю користуються рівними правами при прийомі до Центру відповідно до своїх здібностей, нахилів та стану здоров'я. Обмеження допускаються за медичними й віковими показниками, а також за показниками професійної придатності.
1.4. До Центру приймаються громадяни України із числа повнолітніх інвалідів І-ІІІ груп, які: 
- постійно проживають на території України і перебувають на обліку в органах соціального захисту населення, а також за висновком МСЕК потребують професійної реабілітації;  
- не мають протипоказань для навчання та роботи за робітничими професіями, за якими здійснюється професійна реабілітація у Центрі;  
- мають документ державного зразка про повну чи базову загальну середню освіту або освіту, достатню для оволодіння відповідними робітничими професіями.

1.5. До Центру не приймаються особи, стан здоров'я, фізичні й сенсорні вади яких унеможливлюють їх навчання та з медичними протипоказаннями:
- гострі інфекційні захворювання до закінчення строку ізоляції;
- психічні розлади;
- венеричні захворювання;
- епілепсія та епісиндром;
- онкологічні захворювання середньої та тяжкої стадії перебігу;
- усі інші захворювання в гострій, підгострій та заразній формах;
- протипоказання до обраної професії.  
1.6. Направлення осіб з інвалідністю до Центру здійснюють регіональні органи праці та соціального захисту населення за поданням місцевих органів праці та соціального захисту населення, яким інваліди подають заяви та відповідні документи.
1.7. Направлення до Центру інвалідів внаслідок нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань здійснюється Фондом соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України.

2. Професійний відбір та направлення на професійну реабілітацію до Центру
 
2.1 Вступники особисто подають до місцевих органів праці та соціального захисту населення документи:
- заяву на ім'я директора про вступ до Центру, в якій вказують обрану робітничу професію (із числа тих, за якими здійснюється професійна реабілітація у Центрі), групу інвалідності, місце проживання, номер домашнього телефону (або контактної особи), засоби пересування ( якщо маються).
- документ про освіту: копію свідоцтва про базову середню загальну освіту (9 класів), атестата про повну середню загальну освіту (11 класів) чи диплома про середню спеціальну освіту або документ про освіту, достатню для оволодіння відповідними робітничими професіями (копія);
- медичну довідку - форма 086-У, з обов'язковим висновком медичної комісії про професійну придатність в такій редакції: „навчатися та працювати за обраною робітничою професією (вказати професію) може”; У довідці обов'язково вказується інвалідизуючий діагноз і діагнози супутніх захворювань, сформульовані згідно з класифікацією, затвердженою МОЗ України.
- виписку з особової амбулаторної картки стосовно динаміки інвалідизуючого захворювання за останні 2 роки;
- довідку МСЕК про встановлення групи інвалідності, де зазначено реабілітаційний потенціал інваліда (копія);
- індивідуальну програму реабілітації, видану МСЕК;
- паспорт (копія);
- дві фотокартки розміром 3x4 см.;
- картку індивідуальної профконсультації клієнта, видану місцевим центром зайнятості (якщо мається);
- гарантійний лист про працевлаштування (якщо мається) від підприємств, організацій, установ, що дає право на переважне зарахування до Центру (якщо мається).
 2.2. В десятиденний термін місцеві органи праці розглядають поданий пакет документів, і в разі відповідності вимогам Правил, надсилають їх до регіональних органів праці та соціального захисту населення.
 2.3. Регіональні органи праці та соціального захисту населення протягом десяти днів після надходження пакету документів приймають рішення про направлення інваліда до реабілітаційної установи, повідомляють про прийняте рішення місцевий орган праці та соціального захисту населення і заявника та надсилають документи до Центру.
 2.4. Проходити професійну реабілітацію в Центрі повторно за рахунок державного бюджету інвалід може лише за висновком медико-соціальної експертної комісії або за власні кошти, кошти юридичних чи фізичних осіб.


3. Робота Приймальної комісії Центру
 
3.1. Прийом документів у Центрі здійснює постійно діюча Приймальна комісія, яку очолює директор.
 3.2. Приймальна комісія реєструє і в десятиденний термін розглядає документи інвалідів, приймає рішення щодо придатності (непридатності) до проходження ними професійного відбору в Центрі.
 3.3. Приймальна комісія своєчасно доводить до відома інвалідів і регіональних органів праці та соціального захисту населення та інших організацій, що направили їх до Центру, рішення про рекомендацію щодо прийняття вступників до Центру, відмову у прийнятті або взяття їх у резерв для комплектування наступних навчальних груп.
 3.4. Інвалідам - вступникам до Центру, якими укомплектовані потенційні навчальні групи, Приймальна комісія не пізніше як за 15 днів до початку занять надсилає виклик із зазначенням дати прибуття до Центру, а також повідомляє про це регіональні органи праці та соціального захисту населення.
 3.5. За умов, якщо на одне місце кількість вступників перевищує заплановані обсяги набору, інваліди, дані яких відповідають вимогам прийому, беруться на облік у Центрі, як резерв, для комплектування наступних навчальних груп.

4. Зарахування до Центру

 4.1. Інваліди, які за викликом прибули до Центру, подають Приймальній комісії оригінали документів: про освіту, паспорт, довідку МСЕК про встановлення групи інвалідності, а також, видані за місцем проживання довідки:
  - про епідеміологічне оточення;
  - про санацію ротової порожнини;
  - від дерматовенеролога;
  - від гінеколога (для жінок).
 4.2. Вступники, які при прибутті не подали зазначені довідки, до Центру не приймаються.
 4.3. Приймальна комісія Центру з прибулими за викликом вступниками проводить бесіди з питань вибору професії, правил навчання та перебування в Центрі, матеріального забезпечення та їх соціального захисту, працевлаштування, організовує роботу по остаточному комплектуванню груп з урахуванням здібностей і нахилів, стану здоров'я та професійної придатності вступників, а також вирішує інші питання, пов'язані з прийомом.
 4.4. До початку занять (терміном до 5 робочих днів) вступники в Центрі проходять професійний відбір, що включає медичне обстеження, професійні тестування, які проводять викладачі, майстри виробничого навчання, психологи, соціально-експертну діагностику, яку проводять фахівці з соціальної роботи (соціальні педагоги). На вищезазначений термін наказом директора відповідно до протоколу Приймальної комісії вступники зараховуються на тимчасове перебування в Центрі.
 4.5. Приймальна комісія Центру на своєму засіданні заслуховує результати та висновки щодо професійного відбору, приймає рішення про зарахування (або незарахування) вступника до Центру.
 4.6. На основі протоколу та рішення Приймальної комісії директор Центру видає наказ про зарахування до навчальних груп слухачів для проходження професійної реабілітації в Центрі, або відрахування вступника з професійного відбору.
 4.7. Відповідно до ліцензованого обсягу набору та запланованих обсягів набору на поточний рік, з урахуванням нозологій, вікових особливостей, освітнього рівня підготовки вступника та відповідно до рекомендацій та висновків фахівців професійного відбору, Приймальна комісія Центру проводить остаточну комплектацію навчальних груп з числа вступників.
 4.8. Вступник, який бере під сумнів об'єктивність результатів професійного відбору в Центрі, має право подати письмову заяву про це, яку протягом наступного дня розглядає Приймальна комісія та надає йому відповідь. 
 4.9. Особам, які не зараховані на професійну реабілітацію, на їх вимогу видається довідка про проходження професійного відбору в Центрі.
 4.10. Інформація про зарахування чи відмову в зарахуванні доводиться Приймальною комісією до відома інвалідів та органів, що їх направили.
 4.11. Вступники, які без поважних причин не прибули до Центру за викликом і не приступили до занять протягом 10 днів від дня їх початку, до Центру не приймаються. На звільнені місця додатково викликаються інваліди з числа тих, хто очікує виклику. 


5. Умови забезпечення професійної реабілітації інвалідів в Центрі

 5.1. Інваліди, які проходять профвідбір та професійну реабілітацію в Центрі, забезпечуються безкоштовним харчуванням, проживанням, медикаментами і лікарськими засобами згідно чинного законодавства.
 5.2. Фінансування професійної реабілітації інвалідів у Центрі здійснюється відповідно за рахунок коштів Фонду соціального захисту інвалідів і Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України.
 5.3. Зарахування інвалідів до Центру за рахунок коштів юридичних і фізичних осіб здійснюється на основі контракту.
 5.4. Проїзд інвалідів до Центру для проходження професійної реабілітації і після її завершення у зворотному напрямку, здійснюється за їх власний рахунок.
 5.5. Особам, які виконали вимоги державної кваліфікаційної атестації, після завершення навчання присвоюється освітньо-кваліфікаційний рівень "кваліфікований робітник" з набутої професії відповідного розряду (категорії) та видається свідоцтво встановленого зразка.
 5.6. Слухачам, які не завершили повного курсу навчання в Центрі, або не опанували навчальну програму, видається довідка встановленого зразка.
5.7. Працевлаштування інвалідів-випускників Центру здійснюється згідно чинного законодавства.




Категорія: Навчальні заклади | Додав: volk
Переглядів: 1760 | Завантажень: 402 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Інформаційний блок
Наша адреса
ВОЛИНСЬКА ОБЛ. ЛУЦЬК
Вул. Декабристів 23




+380955885064 invavolyn@rambler.ru
На карті
sample map